Spawanie metodą MAG

W naszej firmie wykorzystujemy różne metody spawania. Jedną z nich jest MAG. Wykorzystanie tej techniki polega na użyciu specjalnego łuku elektrycznego, który wytwarza się pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. W trakcie spawania metodą MAG na bieżąco podaje się drut w sposób ciągły. Jeziorko oraz łuk są stale chronione strumieniem gazu osłonowego.

Spawanie metodą MAG pozwala na łączenie niemal wszystkich metali i ich stopów. Jest to technika bardzo wydajna, a jednocześnie tania. To właśnie dlatego wykorzystuje się ją zdecydowanie najczęściej spośród obecnie dostępnych metod. Spoiny wykonane w ten sposób są stabilne i estetyczne. W większych zakładach przemysłowych, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na spawanie, istnieje możliwość zautomatyzowania prac. Trzeba jednak pamiętać, że jakość tworzonych spoin zależy od umiejętności spawacza, a do wykorzystania metody MAG konieczne jest zgromadzenie odpowiednich narzędzi spawalniczych. Zajmujemy się zarówno usługami spawalniczymi, jak i dostarczaniem naszym klientom niezbędnych przyrządów. Zapraszamy do kontaktu w celu dopytania o szczegóły oferty.

Zastosowanie spawania metodą MAG

Spawanie metodą MAG jest wykorzystywane zwłaszcza podczas łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych. Technikę tę stosuje się w niemal każdej gałęzi przemysłu. Pozwala ona na wytwarzanie wytrzymałych, skomplikowanych konstrukcji stalowych. Z jej zastosowaniem powstają m.in. zbiorniki ciśnieniowe, rurociągi, maszyny przemysłowe, pojazdy i wiele innych wyrobów metalowych.